0
Araç Seçimi
Kategori
Arama
Sepet Boş

Hakkımızda

Yazıcıoğlu Yedek Parça San. Tic. Ltd. Şti. 1980 yılında Yazıcıoğlu Ticaret adıyla Faruk Yazıcıoğlu tarafından kurulurak Balikesir’de faaliyete başlamıştır. 1980 yılında Leyland, BMC ve Kia yedek parça perakende satışı yapmış; BMC’nin Balikesir yedek parça satış bayisi olmuştur. 2014 yılında Telat Yazıcıoğlu tarafından İstanbul’da Yazıcıoğlu Yedek Parça San.Tic. Ltd Şti. olarak yeniden kurularak faaliyetine devam etmeye başlamıştır. Yedek Parça konusundaki deneyim ve birikimleri ile özellikle Kia, Geely ve Japon otomobillerinin yedek parçaları konusunda orijinal ve yan sanayi parça ithalatı yapmaktadır. Doğru parçayı, doğru zamanda ve doğru fiyata alıcılara sunmak ana hedefimizdir.

​HAKKINDA Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Otomotiv bölümünden 1991 yılında mezun oldu. Yine 1991 yılında ODTÜ İngilizce hazırlık programını tamamlayıp 1994 yılında askerlik sonrası profesyonel çalışma hayatına başladı.

1996 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden, Kalite Yönetimi yüksek lisans programını, Otomotiv sektöründe kalite odaklı satış yönetimi ve sektörde bir uygulama tezini hazırlayarak mezun oldu. Otomotiv sektöründeki kariyerine babasının Balıkesir’de kurduğu Yazıcıoğlu Ticaret’te yedek parça satışı yaparak başladı. Üniversite sonrası ise kariyerine İstanbul’da Lada Satış Sonrası Hizmetler biriminde mühendis olarak devam etti.

20 yıl boyunca Anadolu Grubunun otomotiv sektöründeki lider kuruluşu Çelik Motor Tic. A.Ş. de Lada Satış Sonrası Hizmetler Sorumlusu, Lada, Kia İhracat Sorumlusu (CIS ülkeleri), Azerbaycan Ülke Müdürü (Kia, Lada), Lada Satış Sonrası Hizmetler Müdürü, Kia, Lada Yedek Parça Lojistik Müdürü, Coopertire Lastik Satış Müdürü, Kia Satış Müdürü ve Geely Satış Müdürü ve son olarak Kia, Geely Marka Müdürü olarak çalıştı.

1994 yılında Türkiye’de ilk kez Lada servislerine TSE ile ortak proje gerçekleştirerek TSE hizmet yeterlilik belgesi alınması projesini yönetti. 1996 yılında Azerbaycan’da hiç bilinmeyen Kia markasını tanıtarak var etti. Bu ülkede kurulan şirketin sorumluluğunu üstlendi. 1999 yılında parça yerlileştirme çalışmaları ile ithal otomobil olan Lada ve Kia araçlarının Türkiye'de satılan parçalarının cironun %50’sini gelen kısmını yerlileştirerek yurt içinden tedariğini sağladı.

2001 yılında Kia markasının Türkiyede parça tedarik ve lojistik sistemini kurdu ve yönetti. 2008 yılında ithalatına başlanan Çinli Geely markasının bayi teşkilatını kurdu ve yönetti. Profesyonel hayatına YAZICOĞLU YEDEK PARÇA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. inde bayilere, şirketlere danışmanlık yaparak Kia ve Geely yedek parçası ithal edip toptan ve internet üzerinden (online) parekende satışını yaparak devam etmektedir.